Rozpis zápasov 8. ročníka 3b plážového futbalu

ÚVOD

Plážový futbal je akási varianta klasického futbalu. Ako sa dá usúdiť podľa názvu, hra prebieha na plážach a kladie dôraz na obratnosť, agilitu a góly.

Kým americký futbal sa hrával na plážiach odkjakživa, predstavenie plážového futbalu bolo akýmsi pokusom o vytvorenie pravidiel tejto hry. To sa stalo v roku 1992, keď bola založená Beach Soccer Worldwide asociácia, ktorá je zodpovedná za vývin plážového futbalu a za väčšinu celosvetových turnajov.

Nerovnomernosť piesku znamená improvizovanie hráča. Malé ihrisko o rozmeroch 28x37 metrov dovoľuje hráčom prakticky skórovať s každého uhla. To ma za následok veľmi vysoké skóre, v priemere s 60pokusmi o gól počas hry, jeden gól každé 3-4 minúty - 11gólov celkovo v hre.

Z iniciatívy športových nadšencov M. Mateja, P. Halického, P. Šebeja, O. Kačmára a M. Amana začal v Prešove, popri plážovej hádzanej a plážovom volejbale, písať históriu aj plážový futbal.

Začiatkom augusta 2006 sa uskutočnil na pieskovom ihrisku letného kúpaliska na sídlisku III v Prešove nultý ročník v plážovom futbale „PREŠOV CUP 2006”, nad ktorým prevzal záštitu primátor mesta.

16. zúčastnených mužstiev, rozdelených do štyroch skupín bojovalo o zaujímavé ceny za hojnej účasti divákov, pre ktorých bola pripravená tombola. Výťažok z nej venovali organizátori na charitatívne účely.

Prvým historickým víťazom sa stalo mužstvo Wall Street baru, ktoré vo finálnom zápase zdolalo mužstvo Bowlandu. Bronz získali Beach Boys. Spestrením programu boli exhibičné stretnutia organizátorov s výberom novinárov a hádzanárov Tatrana Prešov.

Suma sumárum, víkend sa na letnom kúpalisku vydaril a organizátori veria, že nultým ročníkom sa v šarišskej metropole podarilo založiť tradíciu plážového futbalu.